Novostavba bytového domu | REZIDENCE KAPITOL Praha 4

DOPRAVNÍ OBSLUŽNOST:

Nedaleko historického centra Prahy, v Praze 4, katastrálním území Michle, jsme pro vás objevili lokalitu, která v sobě snoubí klid, pohodlí a intimitu.
Lokalitu, kde je stále možné zkombinovat odpočinek a živoucí město, kde si můžete vytvořit svou komunitu známých, přátel a sousedů.
Budoucí obyvatelé našeho domu jistě také ocení výborné dopravní spojení, které tato lokalita nabízí. Zastávka tramvaje (11, 14) a autobusu (124, 139, 188) „Pod Jezerkou“ nebo vlakové nádraží (zastávka „Nádraží Vršovice“) jsou v docházkové vzdálenosti. Metro „A“, „B“ i „C“ je v dojezdové vzdálenosti několika minut. I pokud míříte z Prahy pryč, bude to pro vás snadné díky nedalekému napojení na Jižní spojku a Štěrboholskou radiálu.

LOKALITA

Náš dům je postaven ve čtvrti, která má svou historii, přesto je plná zeleně a veškerých služeb, po kterých zatoužíte. Můžete začít den nad novinami v kavárně, nakoupit ovoce a zeleninu (na trhu nebo v okolních obchodech či nákupním centru), poštu máte téměř za rohem a lékárnu či kadeřníka jakbysmet. A večer? Co si udělat procházku do některé z místních restaurací nebo třeba za kulturou?

Jednou z několika výsad této lokality je možnost užívat si pražský městský život naplno.

Tramvaj, autobus či metro vás do práce nebo za zábavou dovezou velice snadno.

Výhra však není vždy v dostupnosti centra, ale v tom, že když do něj nechcete, tak nemusíte.

Co takhle užít si den třeba v Havlíčkových sadech, které jsou jako stvořené pro relaxaci i aktivní odpočinek a poklidnou chůzí v nich budete do 15ti minut?

Rezidence Kapitol se nachází na úpatí vrcholu Kapitol a v blízkosti zalesněného Tyršova vrchu a Bohdalce.

Někdejší třešňový sad, který stál u zrodu označení vrcholu je v současné době stále dochován.

Je pro vás zeleň, kterou máte pod okny nedostatečná?

Uprostřed zeleně bohdaleckého lesoparku se na nedalekém Bohdaleckém vrchu můžete během pár minut oddat meditacím uprostřed zeleně, osázené duby, lípami, jasany, habry, borovicemi a akáty, protkaného cyklostezkami a cestičkami s lavičkami a altány, nebo se kochat dechberoucími výhledy na Vršovice, Vinohrady i Petřín a Strahov.

Čtvrť je skvěle připravena i na děti.

Školky a školy jsou v nejbližším okolí a odpoledne není nic snazšího než zamířit na hřiště nebo do parku.

Jedno z největších DiscGolf hrišt v Praze je co by kamenem dohodil, stejně jako skatepark, lukostřelnice, tenisový klub nebo sáňkařský kopec v zimních měsících.

Také nedaleká SOKOLovna nabízí nejen dětem vyžití po celý rok.

HISTORIE LOKALITY


Poprvé se v historických dokumentech lokalita Michle zmiňuje v roce 1185.

Historické venkovské jádro Michle leží kolem zákruty Botiče obtékajícího Bohdalec západní stranou a zejména u dolní části Michelské ulice a podél ulice U michelského mlýna.

Ve 14. století byla Michle již poměrně velkou osadou a i v dnešní době ještě stále nese ulice U michelského mlýna stopy původního venkovského michelského charakteru.
Během 2. poloviny 19. století mizel zemědělský ráz vesnice a na pozemcích přibývalo výrobních objektů.

K roku 1900 byla Michle s 6144 obyvateli, mlýnem, cihelnou, pivovarem, zpracováním železa a zelinářstvím jednou ze vsí okresu Královské Vinohrady.
Roku 1922 byla ves Michle s 9318 obyvateli a 446 domy připojena k Praze.


Previous slide
Next slide
Map not found, please check "id" parameter in your shortcode.